نشست شورای هماهنگی منطقه ۶ دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

نشست شورای هماهنگی منطقه ۶ دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۱ کد : ۴۳۴۵۴ اخبار
نشست شورای هماهنگی منطقه ۶ دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دکتر محمدصالح احمدی دبیر شورای هماهنگی منطقه ۶ و رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان یزد، دکتر فرید براتی رئیس واحد استانی چهارمحال و بختیاری، دکتر مهدی قیصری رئیس واحد استانی اصفهان در محل واحد استانی یزد برگزار شد
نشست شورای هماهنگی منطقه ۶ دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

دستور کار این جلسه  ارتقای کیفیت آموزشی با توجه به خوشه های شغلی و پذیرش دانشجو بر اساس آن،

بررسی راهکارهای اجرایی برای بهره مندی مراکز از محیط واقعی کار برای اجرای دروس کاربینی و کارورزی

،ایجاد و توسعه مراکز نوآوری و بررسی سطح بندی مراکز آموزشی بود

دکتر احمدی در این جلسه در سخنانی  ضمن بر شمردن مزیتها و محدودیتهای اعطای دوره ها براساس خوشه های شغلی اظهار داشت  بر اساس این طرح یک مرکز می تواند کلیه رشته های زنجیره تامین یک صنعت یا خدمت را ارائه نماید.

در ادامه جلسه دکتر براتی رئیس واحد استانی چهارمحال و بختیاری مهمترین نیاز برای اجرای این طرح را داشتن بدنه قوی دانشی در مراکز عنوان کرد و گفت حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد و نیروهای مستقر در مراکز آموزشی نیز دانش و مهارت کافی در خصوص خوشه های شغلی مرتبط با ماموریت مرکز را ندارند.

 در ادامه دکتر قیصری رئیس واحد استانی اصفهان به عدم استقبال از برخی رشته های سنتی نظیر فرش و شیرینی که دارای خوشه های شغلی و گستردگی کسب و کار مرتبط در کشور هست اشاره نمود. وی ارائه الگوی متفاوت و قابل دفاع را لازمه طراحی این رشته ها دانست و خاطر نشان کرد  برای کارآمدتر کردن این نوع پذیرش میتوان به سمت ارائه تک پودمان با قابلیت تجمیع رفت.


نظر شما :