دکتر صدرا ابرقویی:برای متوقف نشدن رشد دانشگاه نیاز به یک حرکت جدید است

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۰ کد : ۲۳۴۷۶ اخبار شیرپوینت
.
دکتر صدرا ابرقویی:برای متوقف نشدن رشد دانشگاه نیاز به یک حرکت جدید است

به گزارش روابط عمومی: دکتر صدرا ابرقویی در جمع رؤسای مراکز علمی کاربردی از روند رو به رشد ومثبت دانشگاه در حوزه های مختلف خبر داد

رؤسای مراکز علمی کاربردی استان در جلسه ای با حضور ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی گرد هم جمع شدند و در خصوص آخرین مسائل آموزشی مراکز به بحث وتبادل نظر پرداختند.

دراین جلسه دکتر صدرا ابرقویی ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت:امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد تا بتوانیم از برکات این ماه بیشترین بهره را ببریم.

وی تصریح کرد: ادامه حیات هر مجموعه آموزشی با عملکرد مثبت آن مجموعه در حوزه کاریش ارتباط مستقیم دارد.رویکرد فعلی دانشگاه بسیار مثبت و متفاوت تر از سایر دانشگاه ها است با توجه به ارائه آموزش های مهارتی و توانمند سازی فارغ التحصیلان دانشگاهی در این دانشگاه روند روبه رشد دانشگاه بیش از پیش در حرکت است.

وی خاطر نشان کرد:هر مرکز علمی کاربردی وهر واحد استانی به سهم خود باید برای بهتر شدن عملکرد خود در حوزه آموزشی نهایت تلاش خود را بکار گیرد تا رشدی که شروع شده  متوقف نشود وبرای اینکه این حرکت متوقف نشود باید اقدامات جدیدی در حوزه آموزش صورت گیرد ما میتوانیم با درخواست رشته های جدید در مقاطع مختلف ازجمله ارشد و همچنین پیگیری امور مربوط به تحصیلات تکمیلی توان علمی و آموزشی خود را بالا ببریم.

دکتر ناصر صدرا ابرقویی در ادامه با اشاره به اینکه در استان یزد پتانسیل های بالایی در حوزه های مختلف وجود دارد گفت: استان یزد دارای پتانسیل های زیادی در زمینه های مختلف است که ما باید با شناسایی این پتانسیل ها وبدنبال آن ایجاد مراکز علمی کاربردی بتوانیم حرکت رو به جلو خود را شتاب دهیم .

وی در ادامه به اهمیت برگزاری شورای آموزشی در مراکز تاکید کرد و گفت: اخیرآ آیین نامه شورای آموزشی توسط مسئولین ستاد مرکزی دانشگاه ابلاغ شده است که از اهمیت بالای برخودار است  در واقع این شورا یک شورای عام است که اعضای آن در مراکز باید مشخص شوند.

پس از بیانات رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، کارشناسان واحد استان به سوالات رؤسای مراکز در زمینه شورای آموزشی واعضای آن پاسخ دادند.

 


نظر شما :