دکتر بهرامی نسب:مراکز آموزش علمی کاربردی باید در راستای ایجاد اشتغال گام بردارند

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۰ کد : ۲۳۴۶۶ اخبار شیرپوینت
.
دکتر بهرامی نسب:مراکز آموزش علمی کاربردی باید در راستای ایجاد اشتغال گام بردارند

دکتر بهزاد بهرامی نسب معاون فرهنگی - اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی در آئین تجلیل از مدرسان این دانشگاه در واحد استان یزد و در حضور آیت الله ناصری امام جمعه یزد  و معاون سیاسی امنیتی استاندار، افزایش توان علمی دانشجویان را در گروی پرورش رفتار، اخلاق و معرفت دانست و گفت: اساتید باید به مقوله معارف اسلامی به ویژه موضوع عدالت توجه داشته باشند و اهمیت به فرامین اسلامی را در کنار آموزش‎‎های علمی و عملی خود بکار گیرند

وی افزود: مدرس علمی کاربردی باید راهنمای ماهر باشد تا در زمینه بازار کار، دانشجویان حرفه‏‏ای و فنی دانش آموخته این مجموعه عظیم آموزشی را در حین آموزش جذب و آموزش را به مهارت تبدیل کند.

وی خاطرنشان کرد: مدرس علمی کاربردی باید بر موضوع آموزش طرح‏‏های خود اشتغالی تاکید داشته باشد و در این راستا با آموزش طرح‏‏های نوین خوداشتغالی، علوم مرتبط را به دانشجویان فرا دهد.

بهرانی‏‎‎نسب، دانشگاه علمی کاربردی را دانشگاهی نسل سومی خواند و خاطرنشان کرد: وظیفه دانشگاه علمی کاربردی و مراکز وابسته به آن آموزش نظری و پژوهشی صرف نیست و این وظیفه را دیگر مراکز آموزشی و دانشگاهی به خوبی انجام می‏‏دهند.

وی ادامه داد: مراکز آموزش علمی کاربردی باید در راستای اشتغال‎‎زایی و آموزش نیروی گام بردارند و مشکل بیکاری و اشتغال جوانان را مد نظر داشته باشند تا با آموزش‎‎های مرتبط با حرفه‎‎های گوناگون آموزش و راهکارهای مناسبت را در زمینه اشتغال به دانشجویان بیاموزند.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، خودکفایی این دانشگاه را در زمینه مالی یکی از مزیت‎‎های این دانشگاه برشمرد و افزود: دانشگاه جامع در زمینه پذیرش دانشجو در این چند سال همیشه در بین مراکز دانشگاهی عملکرد خوبی داشته و با توجه به این که مخارج این دانشگاه، فقط از طریق پرداخت شهریه دانشجویی تامین می‏‏شود، هیچ گونه بار مالی برای دولت نداشته و بر همین اساس نیز بابت پذیرش دانشجو هیچگاه با صندلی خالی روبرو نشده است .

 

افزایش توان علمی دانشجویان را در گروی پرورش رفتار، اخلاق و معرفت دانست و گفت: اساتید باید به مقوله معارف اسلامی به ویژه موضوع عدالت توجه داشته باشند و اهمیت به فرامین اسلامی را در کنار آموزش‎‎های علمی و عملی خود بکار گیرند.


نظر شما :