اولین کنفرانس ملی علم و کار ، دکتر صدرا ابرقویی: کنفرانس ملی علم وکار در جهت نهادینه کردن استفاده علم در تولیدات کشور برنامه ریزی شده است

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۰ کد : ۲۳۴۶۲ اخبار شیرپوینت
.
اولین کنفرانس ملی علم و کار ، دکتر صدرا ابرقویی: کنفرانس ملی علم وکار در جهت نهادینه کردن استفاده علم در تولیدات کشور برنامه ریزی شده است

نحستین کنفرانس ملی علم و کار روز پنجشنبه با حضور نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، استاندار یزد ،اساتید، دانشجویان، مدیران صنایع و کارکنان ادارات مختلف از سراسر کشور در مجتمع اموزشی ملاصدرای یزد برگزار شد .

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی یزد در مراسم آغاز به کار این کنفرانس گفت:135 مقاله به دبیرخانه ابن کنفرانس ارسال شد افزود: 74 مقاله توسط هیات داوران پذیرفته شد.
وی اظهار کرد: در کنفرانس یاد شده 9 مقاله بصورت سخنرانی و مابقی هم به صورت پوستر ارائه می شود.
وی اهمیت علم و کار از دیدگاه اسلام، نقش مراکز رشد خوشه های فناوری در کاربردی نمودن علم، اقتصاد مقاومتی، دانشگاه، سرمایه انسانی و بازار کار، تحلیل بازار کار ایران و ارائه الگویی برای بهبود تعامل دانشگاه و بازار کار از جمله محورهای این کنفرانس بیان کرد.
وی گفت: اقتصاد دانش بنیان، بررسی صدمات ناشی از کار در بازار کار ایران ، آسیب شناسی نظام آموزش عالی با رویکرد تامین بازار کار مورد نیاز از دیگر محورهای کنفرانس مورد یاد شده است.
صدرا ابرقویی بر تعامل صنعت و دانشگاه تاکید کرد و گفت: امیدواریم با این تعامل مسئله بیکاری که دغدغه مسوولان است رفع شود.
وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی حلقه واسطه دانشگاه و صنعت است خاطر نشان کرد: امیدواریم شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد در کشور باشیم.
وی تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور دانش بنیان کردن تولیدات بیان کرد و افزود: کنفرانس یاد شده در جهت نهادینه کردن تفکر علم و کار و استفاده از علم در تولیدات کشور برنامه ریزی شده است.


نظر شما :