دکتر صدرا ابرقویی:زمینه تبدیل تفکر به ایده باید برای دانشجویان فراهم باشد

۲۷ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۰ کد : ۲۳۳۵۲ اخبار شیرپوینت
به گزارش روابط عمومی:حسین فلاح فرماندار میبد با حضور در دانشگاه جامع علمی کاربردی با رئیس این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد
دکتر صدرا ابرقویی:زمینه تبدیل تفکر به ایده باید برای دانشجویان فراهم باشد

دراین دیدار که با حضور رئیس مرکز علمی کاربردی میبد و کارشناسان واحد استان همراه بود دکتر صدرا ابرقویی: ضمن خوش امد گویی به فرماندار میبد گفت: مرکز علمی کاربردی میبد با فراهم کردن امکانات آموزشی برای دانشجویان توانسته جزء بهترین مراکز علمی کاربردی استان قرار بگیرد.وی با اشاره به وظایف دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: وزارت علوم اجرای اموزش های تک پودمان را به این دانشگاه محول کرده است و در واقع متولی اصلی اجرای این آموزشها دانشگاه جامع علمی کاربردی است . همچنین ایجاد مراکز آموزش عالی آزاد نیز از دیگر وظایف این دانشگاه است.

وی در ادامه با اشاره به حضور و نقش بخش خصوصی در ایجاد مراکز اموزش عالی آزاد گفت با توجه به اینکه شهرستان میبد یک شهر صنعتی است و بخش خصوصی در آن نقش پررنگی دارد مرکز علمی کاربردی میبد میتواند با بکار گیری و کمک بخش خصوصی مراکز اموزش عالی آزاد را  در زمینه های مختلف راه اندازی کند و دانشگاه جامع علمی کاربردی همکاری لازم را در این زمینه انجام خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: ما نباید در تبدیل تفکر به پدیده ضعیف عمل کنیم و زمینه تبدیل کردن تفکر به پدیده و ایده باید فراهم باشد کشور ما نیروی انسانی شاخص در زمینه های مختلف زیاد دارد و ما باید سهم نیروی انسانی در ارزش  افزوده را بالا ببریم.سرمایه های خدادای بعنوان یک فرصت در اختیار ما قرار گرفته است و ما باید از این سرمایه ها بهترین استفاده را ببریم.

در ادامه فلاح فرماندار میبد گفت: فاصله علم تا عمل زیاد است و آموزش های علمی کاربردی نقش بسزایی در کم کردن این فاصله می تواند ایفاء کند.


نظر شما :