دکتر صدرا ابرقویی : تبدیل فروش ثروت های طبیعی کشور به تکنولوژی و ثروت برای کشور با استفاده از آموزش های مهارتی

۲۶ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۰ کد : ۲۳۳۴۰ اخبار شیرپوینت
.
دکتر صدرا ابرقویی : تبدیل فروش ثروت های طبیعی کشور به تکنولوژی و ثروت برای کشور با استفاده از آموزش های مهارتی

دکتر صدرا ابرقویی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان یزد ضمن تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید به دانشجویان گفت : با اعتماد  به نفس و با توکل به خدا با گامهای استوار و پر توان در راهی که وارد شده اید قدم بردارید.

وی با اشاره به استفاده از هوش و استعدادی که خدا برای شما ارزانی داشته افزود با حداکثر بهره برداری از شرایط و امکانات موجود نهایت استفاده را ببرید و نگذارید حتی لحضه ای از عمر به بطالت و بیهودگی بگذرد.

دکتر صدرا ابرقویی ضمن اشاره به اینکه نیروی انسانی مهمترین سرمایه دانشگاه است از دانشجویان خواست هوش و آمادگی ذهنی ، همراه با شور و نشاط جوانی و امکانات موجود در دانشگاه را زمینه ای برای آموختن و افزودن بر کوله بار دانش و معرفت و فرصتی برای ظهور استعداد ها بدانند. وی همچنین بر رعایت نظم و انظباط مخصوصآ نظم در درس و حضور در کلاس، داشتن ادب و متانت دانشجویی به عنوان فردی فرهیخته ، تاکید کرد.

 وی در ادامه خطاب به دانشجویان گفت: از آنجایی که آموزش های مهارتی می تواند فروش ثروت های طبیعی کشور را به تولید تکنولوژی و ثروت در کشور تبدیل کند  به دنبال مدرک و مدرک گرایی نباشید شما دانشجویان باید همراه با علم آموزی در دانشگاه به فکر افزایش  مهارت ها به ویژه در رشته تحصیلی  خود باشید  چرا که گرفتن مدرک  در مقاطع بالای تحصیلی ، تضمینی برای اشتغال و کار آفرینی و تولید نخواهد بود.

وی با اشاره به افزایش مدرک گرایی بجای مهارت آموزی در کشور تصریح کرد: باید فرهنگ سازی ملی در این زمینه ایجاد شود و ترویج آموزش های مهارتی به جای فرهنگ غلط مدرک گرایی در جامعه نهادینه شود ، چراکه این امر موجب ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی کشور خواهد شد.


نظر شما :